Heimplanet

TECHNOLÓGIA STANOV HEIMPLANET

TECHNOLÓGIA STANOV HEIMPLANET

TECHNOLÓGIA STANOV

HEIMPLANET Patentovaný viac-komorový bezpečnostný systém umožňuje nafúknuť celú vzduchovú konštrukciu (IDG) z jedného ventilu.

GEODETICKÝ PRINCÍP

Okrem veľmi silnej stability ponúkajú geodetické konštrukcie veľmi efektívny celok vďaka vynikajúcemu pomeru materiálu k objemu. Stačí málo na vytvorenie extrémnu pevného celku. V geodetických stanoch sa tri nafukovacie vzperné trubice rámu niekoľkokrát križujú. Tým sa vonkajšia plocha stanu rozdelí na menšie časti, čo má za následok väčšiu vlastnú a veternú stabilitu. Preto je stan s geodetickou konštrukciou ideálnou voľbou aj pri veľmi silnom vetre. Ani zaťaženie snehom nepredstavuje pre väčšinu stanov s geodetickou konštrukciou žiadny problém. Tento typ stanu sa osvedčil najmä v oblastiach so zlým počasím. Geodetické stany si v bežných podmienkach vyžadujú minimum kolíkov alebo žiadne. Stan si udrží svoj tvar aj bez toho, aby ste ho museli vytvoriť za pomoci kolíkov. Túto vlastnosť stanu oceníte najmä v prípadoch, keď je podklad prevažne tvrdý, ako napríklad v horách.

Tento princíp bol uplatnení v nafukovacej diamantovej sieti (IDG) ktorý sa používa vo všetkých HEIMPLANET stanoch. Nafukovacia geodetická konštrukcia je postavená z modulárnych dvojvrstvových vzperných trubíc. To zabezpečuje vynikajúcu stabilitu a zaručuje, že stany HEIMPLANET sa ľahko stavajú.

Kľúčové komponenty

PATENTOVANÝ VIAC-KOMOROVÝ BEZPEČNOSTNÝ SYSTÉM

Patentovaný viac-komorový bezpečnostný systém umožňuje nafúknuť celý vzduchový rám (IDG) z jedného ventilu. Po nafúknutí je celý vzduchový geodetický rám natlakovaný rovnomerne, avšak viac-komorový bezpečnostný systém, ktorý manuálne aktivujete rozdelí jednotlivé časti vzduchového rámu na samostatné celky. Čím je zabezpečená dostatočná stabilita aj v prípade poškodenia jednej sekcie rámu, keďže všetky ostatné časti rámu zostávajú natlakované na pôvodnú hodnotu a sú stále stabilné. Okrem toho je veľmi jednoduché lokalizovať poškodenú časť, aby bolo možné ju opraviť alebo vymeniť

DJOVRSTVOVÁ KONŠTRUKCIA

Vzduchový rám je vyrobený z odolného dvojvrstvového materiálu: vnútorná vzduchotesná membrána z TPU (termoplastický polyuretán) udržuje vzduch vo vnútri po mimoriadne dlhú dobu a vonkajší plášť poskytuje podporu a odolnosť. Vonkajší plášť je vyrobený z vysokopevnostného polyesterového materiálu pre extra pevnosť a odolnosť.

2-V-1 VENTILY PRE RÝCHLE ROZLOŽENIE A ZLOŽENIE

Každá komora IDG má minimálne jeden ventil 2 v 1, každý s dvomi uzávermi: spätný ventil na jednoduché nafúknutie vzduchového rámu a veľký otvor pre ešte jednoduchšie vypustenie vzduchu. To umožňuje mimoriadne rýchle a efektívne postavenie a zloženie stanu.

SET UP- NAFUKOVANIE STANU

Nafukovanie všetkých stanov HEIMPLANET je intuitívne a riadi sa jednoduchým princípom: Rozbaľte, nafúknite a hotovo! Špeciálna funkcia: Nafukovací rám, vnútorná časť a vonkajší nepremokavý plášť fungujú, ako celok a nemusia sa dodatočne skladať. A takto to funguje: Rozbaľte stan, uzavrite všetky ventily, vyberte jeden z ventilov (podľa toho, ktorí preferujete) a nafúknite ho pomocou jednej z púmp Heimplanet alebo pomocou akejkoľvek komerčne dostupnej pumpy. Vitajte doma!

STRIKING- VYFÚKNUTIE STANU

Vyfúknutie stanu, teda jeho zloženie - rovnako ako jeho zostavenie – je veľmi rýchle a jednoduché. Stačí otvoriť všetky ventily a väčšina vzduchu sa sama vyfúkne. Zostávajúci zvyšok vzduchu len stlačte, zrolujte stan a zbaľte ho pre ďalšie miesto!

JEDNODUCHÁ OPRAVA

Všetky časti nafukovacej diamantovej siete - IDG je možné jednoducho opraviť alebo vymeniť. Aj keď používame veľmi odolné materiály, vylúčiť poškodenie nie je úplne možné. Vnútorná časť vzduchového rámu sa dá ľahko opraviť alebo vymeniť. Ak by sa niekedy poškodila vonkajšia časť aj tá sa dá vymeniť.

CHCETE SA DOZVEDIEŤ VIAC O TECHNOLÓGIACH HEIMPLANET? POZRITE SI TIEŽ:

TECHNOLÓGIA COOLEVER

MATERIÁL DYECOSHELL

 

 

 

Čítať ďalšie

MATERIÁL DYECOSHELL™