Heimplanet

MATERIÁL DYECOSHELL™

MATERIÁL DYECOSHELL™

Pre Heimplanet znamená dlhovekosť to, že všetky použité materiály majú rovnakú [vysokú] kvalitu.

VÝVOJ MATERIÁLU DYECOSHELL™ FABRIC ZAČAL S DVOMA OTÁZKAMI:

1) AKÝ MATERIÁL POUŽIŤ PRE MODELY TRANSIT LINE?

2) AKÝM SPÔSOBOM VYTVORIŤ ASPEKT UDRŽATELNOSTI V BUDOUCNOSTI?

V Heimplanet si uvedomili, že nemôžu len vziať materiál z políc a dosiahnuť ich ciele. Namiesto toho investovali viac času a energie do - základného - vývoja konceptu materiálu. Cieľom nebolo "len" nájsť riešenie pre produktovú líniu, ale tiež mať prístup, ktorý by definoval pohľad na materiály vo všeobecnosti. Pri definovaní požiadaviek na tento konkrétny materiál sa zahusťovala dôležitosť trvácnosti a udržateľnosti.

TRVÁCNOSŤ

Pre Heimplanet znamená trvácnosť to, že všetky použité materiály majú rovnakú [vysokú] kvalitu. Toto platí najmä pre opotrebovateľné časti ako zipsy a časti látky, ktoré musia vydržať používanie po mnoho rokov bez toho, aby stratili svoju estetickú hodnotu alebo funkčnosť. PreHeimplanet bola pri látkach najdôležitejšia odolnosť voči treniu.

UDRŽATELNOSŤ

Čo sa týka udržateľnosti, zadanie nebolo také jasné. Heimplanet kontaktoval ich dodávateľov látky a diskutovali o probléme udržateľných látok, ktoré by spĺňali požiadavky. Stretli sa s ľuďmi, ktorí sa špecializujú na rôzne metódy recyklácie a zároveň skúmali látky odolné voči opotrebeniu, s nádejou, že nájdu takú, ktorá zahŕňa oba tieto aspekty. Narazili na niekoľko zaujímavých prístupov, ale nedostatok transparentnosti väčšiny recyklačných metód sa zatiaľ úplne neosvedčil. Napríklad recyklácia PET fliaš spotrebuje veľa energie a výsledné polyesterové látky nenahrádzajú rovnakú trvácnosť ako kúsok čistej polyesterovej látky, najmä pre batohy.

Recyklácia rybárskych sietí, kobercov a iného odpadu je podobne náročná a často sa v zmesi nachádzajú aj iné plasty, ako je polyetylén a polypropylén. Rôzna dĺžka vlákien a molekulové rozdiely ešte viac komplikujú recykláciu z rôznych zdrojov. Niektorí výrobcovia tiež priznávajú, že recyklovaný materiál často nie je taký odolný ako jeho protikus vyrobený z nových granúl. Aj keď sa procesy neustále zlepšujú, výsledky sú len ťažko porovnateľné: recyklované materiály často stojia oveľa viac a nie sú tak trvácne ako pôvodný materiál. To znamená, že za vyššiu cenu dostanete menej.

VERÍME V DLOHOVEKÚ RECYKLÁCIU

Heimplanet verí, že recyklácia je neoddeliteľnou súčasťou skutočne udržateľného životného cyklu výrobku a budú naďalej pracovať na jej integrovaní do ich budúcich vývojov. Momentálne veria, že pre nás je správnou cestou používať menej, ale kvalitnejšie látky na výrobu produktov. Preto hľadali extrémne odolné a odolné voči opotrebeniu vlákna a na tento účel testovali rôzne látky, ktoré sú považované za veľmi odolné a odolné voči opotrebeniu. Všetky tieto zistenia nakoniec definovali štandard pre ich základný materiál. Chceli byť odolnejší voči treniu ako všetko, čo sme doteraz používali, vrátane látok používaných vo vojenskom a právnom zabezpečení na celom svete. Nie je to ľahká úloha.

V niekoľkých skúškach skombinovali Nylon 6.6 s UHMWPE (ultra vysoko molekulová hustosť polyetylénu), ktorý má neuveriteľnú ťahovú pevnosť a často sa používa na extrémne odolné výrobky. Robili nespočetné pokusy, ako ich spojiť, ale nikdy neprekonali určitú hranicu a vysoké využitie materiálu bolo neprimerané vzhľadom na zlepšenie odolnosti voči treniu. Až do tohto bodu zistili, že kombinácia rôznych materiálov je ťažkou úlohou, aj keď vykonali viac ako 100 rôznych testov odolnosti voči treniu s látkovými zmesami vyrobenými špeciálne pre Heimplanet. Avšak najosvedčenejší bolo špeciálne ošetrené a skrútené nylonové vlákno, ktoré je pevne tkané a má špeciálne povlakovanie, ktoré je vodotesné pre látku, ale zanecháva jej voľnosť pohybu.

Výsledkom bola robustná látka, ktorá (nakoniec) spĺňala požiadavky na odolnosť voči treniu, ale stále bola dostatočne mäkká, aby sa vyhla ostrým opotrebeniam mimo laboratória a bola príjemná na dotyk. Keďže sa ukázalo, že recyklačný proces nylonu je veľmi náročný na energiu a zdroje, Heimplanet hľadal iné spôsoby, ako znížiť počiatočný ekologický odtlačok nových látok. Opäť sa obrátili na rôznych výrobcov a zaujal nás jeden proces: DOPE DYEING.


(Ušetrenie zdrojov v porovnaní s bežným farbením dielcov)

 

ČO JE DOPE DYEING?

Dope dyeing je proces, pri ktorom sa vynecháva farbenie látok chemikáliami a vodou. Po tkaní sú bežné látky vystavené rôznym tekutinám v závislosti od ich farby. Samotný proces farbenia spotrebuje približne 89 % vody použitej na celú výrobu látky. To platí aj pre spotrebu energie (60 %), emisie CO² (65 %) a spotrebu chemikálií (63 %). To robí bežné farbenie zďaleka najnáročnejšou a najškodlivejšou časťou celého procesu výroby látky z hľadiska zdrojov. Podobne ako pri konvenčne vyrábaných látkach sa aj surovina spracováva vo forme granulátu a vystavuje sa extrúzii pri zahrievaní. Výsledkom je jediný tenký kontinuálny filament. To je základ pre každú niť, a rôzne typy vlákien je možné skombinovať v určitých pomeroch, až kým sa nedosiahne požadovaná odolnosť voči treniu.

 

Toto je základ pre každú priadzu a rôzny počet filametov spájaných dohromady vedie k priadziam rôznej hrúbky. Tieto filamety sú zvyčajne transparentné až biela a dávajú akýsi "bledobielo", nazývané tiež "greige".

Pri DOPE DYEING sa bezfarebný granulát mieša s farebným granulátom pred extrúziou, takže priadza je priamo extrudovaná vo vopred definovanej farbe. Počas tkania sú už predfarbené priadze tkané do tkaniny - bez akéhokoľvek farbenia. V našom prípade sme si vybrali dve mierne odlišne farbené priadze, čiernu a sivú Castle Rock, takže produkt nielen vizualizuje princíp DOPE DYEING, ale tkanine prináša aj hĺbku farby, ktorá sa nedá dosiahnuť pri bežnom farbení monomateriálov. DOPE DYEING má ďalšiu veľkú výhodu. Populárnym príkladom je porovnanie medzi mrkvou a reďkovkou. Reďkovka má iba jednu sfarbenú povrchovú vrstvu, zatiaľ čo mrkva je oranžová až do jadra. Tak je to aj s DOPE DYEING, kde je niť sfarbená celou svojou hrúbkou - presne ako mrkva. To tiež zabezpečuje vysokú odolnosť voči vyblednutiu a zmenám farby v dôsledku trenia a UV žiarenia. Rovnaký proces sa používa aj pre koberce, ktoré by sa inak rýchlo vybledli v dôsledku vysokého trenia, ktorému sú vystavené.

POSLEDNÉ KROKY V súlade s naším plánom na rok 2018 sme teraz ešte viac vylepšili zloženie základného materiálu a pridali ďalšiu verziu do našej ponuky tkanín, ktorú sme nazvali DYECOSHELL™: DYECOSHELL™. Vylepšená verzia pôvodnej tkaniny sa nazýva DYECOShell I a je teraz vyrobená z 840D nylonu x 660D nylonu, 100% dope dyed, 3xPU potiahnuté (vnútri) + povlak DWR (C6) (vonku). Sprevádza ju ľahšia verzia, ktorú nazývame DYECOShell II a obsahuje rovnaké zložky: 420D nylon x 330D nylon, 100% voľný farebný, 3xPU potiahnuté (vnútri) + povlak

CHCETE SA DOZVEDIEŤ VIAC O TECHNOLÓGIACH HEIMPLANET? POZRITE SI TIEŽ:

COOLEVER TECHNOLÓGIA

TECHNOLÓGIA STANOV HEIMPLANET

 

Čítať ďalšie

TECHNOLÓGIA STANOV HEIMPLANET
COOLEVER TECHNOLÓGIA